Dzieci Chaosu III – podsumowanie sesji

Siddel i Irina

W poprzednim odcinku

Kolejny dzień w Sibellus Gamma rozpoczął się od meldunku Venta i Mor’Dera w siedzibie Inkwizycji. Dla każdego z nich spotkanie z Torgundem Esmerem było zgoła odmiennym doświadczeniem: Vent nie wychodził z pod lupy Inkwizytora, zaś Mor’Der otrzymał nowe wytyczne i zadania.

Dodatkowo, Administracja przekazała Inkwizycji dwie istotne rzeczy: tajemniczą skrzynię o nieznanej zawartości oraz dokumenty dyskredytujące Lorenzo i Lyncha jako agentów Mistrzów Ceremonii. Obie trafiły wkrótce do Uhlmanna Fehra. Niedługo później, Lorenzo, Vent i Mor’Der spotkali się w jednym z barów z Albusem Rheonem i wymienili informacje na temat kultystów napotkanych wcześniej i domniemanego miejsca pobytu Iriny. Vent zaprowadził resztę właśnie tam, gdzie drużyna spotkała Siddela, Mundę i Gotta. Na żądanie Lorenzo, Siddel oddał im Irinę, która najwyraźniej została poddana intensywnemu działaniu mocy psionicznych heretyka. Po opuszczeniu meliny dostrzegli czarną limuzynę należącą do Hieronymusa Schustera. Przyśpieszając kroku odprowadzili Albusa do jednego z mieszkań używanych wcześniej przez Lorenzo. Następnie drużyna rozdzieliła się: Mor’Der wrócił do swojego mieszkania, gdzie przeżył kolejne spirytystyczne spotkanie. Z kolei zaś Lorenzo, Vent i Irina spędzili noc w innym lokum, położonym w slumsach. O poranku pozostawili w mieszkaniu Irinę oraz serwoczaszkę, która ją monitorowała, a następnie Lorenzo i Vent udali się do Relikwiarza Dusz, by spotkać się z Uhlmannem Fehrem. Po mszy złożyli Inkwizytorowi propozycję nie do odrzucenia: Irina, która teraz jest pilnowana przez Mor’Dera, wróci do Uhlmanna w jednym kawałku, jeśli zapewni on swoje personalne wsparcie Lorenzo i Ventowi w razie problemów z Inkwizycją. Jako gest dobrej woli wydali mu także lokalizację heretyków, którzy byli odpowiedzialni za zniknięcie akolitki. Niedługo potem sprawdzili mieszkanie Mor’Dera, w którym go nie zastali, a także przekonali się, że Fehr zrobił użytek z przekazanych mu informacji.

Zawau

About Zawau

W RPG najbardziej lubię eksperymentowanie z grą samą w sobie i poruszające, wciągające historie. Najlepsze sesje, to te, po których przez kilka następnych dni rozmyślasz nad tym, co Twoja postać powinna zrobić na kolejnej sesji.

View all posts by Zawau →
  • Zawau

    Chłopaki, pominąłem coś? Sygnalizujcie.

  • Wszystko git :)