Dzieci Chaosu II

chaos united

Ave!

Jeżeli czytasz ten wpis, to wiedz, że dzieje się to wyłącznie dlatego, ponieważ dawno, przed tysiącami lat zaplanował to Architekt Przeznaczenia, wszechwiedzący Tzeentch. To ten moment, w którym możesz wstąpić na właściwą ścieżkę, ku lepszemu sobie, ku chwale Chaosu! Wszystko czego potrzebujesz, to stabilne Internety, oraz konto na roll20. No i jeszcze zainstalowany Teamspeak 3, bo jest wygodniejszy niż ta dzika imitacja skajpa, wbudowana w roll20. Mikrofon i słuchawki też się przydają. Nim podpiszecie cyrograf, mała retrospekcja.

Cała historia rozpoczyna się w pewnej fabryce bolterów w ulu Sibellus Gamma na planecie Rotak. W celu zbadania tajemniczych zjawisk, do owej fabryki zostaje wezwana trójka akolitów Ordo Malleus. W wyniku szeregu dramatycznych wydarzeń, jedyny z tej trójki, któremu udało się wrócić z fabryki – Mor’Der finalnie trafia na drugą stronę barykady. Oddał swe usługi demonowi Tzeentcha – Vulgrimowi. Wraz z dwoma innymi wyznawcami Chaosu: Lynchem, znanym także jako Erc Aeneas oraz urodzonym szlachetnie Lorenzo, otrzymali dwa zadania od demona. Pierwszym zadaniem jest dostarczenie jednej, specyficznej księgi Starszemu Inkwizytorowi Uhlmannowi Fehrowi. Drugim, odnalezienie pewnego Nietykalnego – człowieka pozbawionego odbicia w Otchłani, a co za tym idzie – prawdopodobnie także duszy. Po tym, jak demon przekazał rozkazy swym adeptom, upozorowali oni rozległą awarię w fabryce. Podczas działań mających na celu usunięcie świadków wszystkich zdarzeń, natknęli się także na tajemniczą istotę, która tak niespodziewanie jak się pojawiła, tak również zniknęła w jednym z szybów wentylacyjnych. Po opuszczeniu fabryki, bohaterowie napotkali Irinę Bessen, akolitkę Uhlmanna Fehra, która wraz z oddziałem arbitratorów została wysłana na kolejny zwiad. Po dotarciu do siedziby Inkwizycji w ulu, Mor’Der zdał wstępny raport przed Torgundem Esmerem – swoim inkwizytorem-zwierzchnikiem. Próba odnalezienia informacji na temat poszukiwanego mężczyzny zakończyła się niepowodzeniem – w przepastnej bibliotece Inkwizycji nie było żadnych wzmianek tego nazwiska. Z kolei dla Mor’Dera pierwsza noc po opuszczeniu fabryki okazała się męcząca i niemal bezsenna. Lorenzo i Lynch próbowali poddać Fehra działaniu Księgi Jednej Prawdy przy pierwszej okazji jaka im się nadarzyła. Jednak ich działania okazały się wielce nieskuteczne. Co więcej, coś w fabryce pozbawiło życia, wnętrzności i twarzy (kolejność dowolna) kilku sędziów.

Klasycznie, chęć udziału w sesji zgłaszajcie w komentarzach. Podobnie z wszystkimi pytaniami i wątpliwościami. Kreację postaci omówimy mailowo.

Widniejący termin sesji jest wstępny. Oznacza to, że być może w wyniku różnych zawirowań będziemy musieli go przełożyć na późniejszy, ale na tę chwilę nic na to nie wskazuje.

 

Zawau

About Zawau

W RPG najbardziej lubię eksperymentowanie z grą samą w sobie i poruszające, wciągające historie. Najlepsze sesje, to te, po których przez kilka następnych dni rozmyślasz nad tym, co Twoja postać powinna zrobić na kolejnej sesji.

View all posts by Zawau →
 • Z opisu brzmi jak fajna historia! Grajmy! Pytanie: a może zamiast TS Hangout?

 • Hangout działa super. Ja tego teamspeaka nigdy nie lubiłem, podobnie jak innych brzydkich appek :P Termin też ok. Byłbym za tym by chociaż raz przed tym terminem spróbować jak sobie radzi technologia np. w najbliższą niedzielę.

 • Zawau

  Od x lat używam TSa i jeszcze mnie nie zawiódł, więc na razie pozostaniemy przy nim. Jak będą jakieś problemy, to wtedy rozważymy hangout.

  • Bardziej chodziło mi o to, że Hangout mamy wszyscy od razu na kompie, nie musimy go instalować (ja, Sebko, nie wiem jak Michał), wpisywać pokoi, serwerów, etc. Dlatego apeluję o Hangouta.

   • Zawau

    A ja nie mam hangouta.

    • Masz. W Chromie/Gmail.

     • Zawau

      Wyskakuje mi „zaakceptuj i zainstaluj”. Poza tym, graliśmy na Google Hangout i było kilka niedogodności, które mi przeszkadzały. Nie mów mi, że wpisanie (wklejenie) tekstu do trzech rubryk to problem.

     • To nie problem. Nie będę o to kruszył kopii.

    • Andrzej wrzuć gdzieś zatem krótkie info jak sobie poradzić z tym teamspeakiem. I daj znać kiedy możemy zrobić próbne podejście.

     Z ciekawości, co było u Ciebie nie tak z Hangoutem?

     • Zawau

      Gdy zbierze się drużyna, wyślę wszystkim mail z instrukcjami odnośnie tworzenia postaci i ogarnięcia wszelkich technicznych rzeczy. Sam jeszcze nie mam pojęcia jak obsługiwać panel MG na roll20 (uśmiecham się ładnie do Doc Muerte).

      Co do Hangouta, to o ile pamiętam (a pamiętać trudno, bo to był ten „zamierzchły 2011” rok) to problemem mogło być coś z regulacją głośności (mieliśmy wtedy puszczoną także przez Hangouts muzykę i ciężko było dopasować jej poziom głośności do rozmowy, więc to mogło być to), albo ogólna drętwota programu. Gdy teraz chciałem to zweryfikować to zaczął mnie atakować pop-upami dotyczącymi przywracania „ich” ustawień, więc google pozostało google.

     • Nie pamiętam tego wątku z muzyką, ale rozumiem Twoją niechęć. Zatem czekam na szczegóły co i jak w temacie.

      BTW – ten pomysł nie spodoba się chyba do końca Andrzejowi, ale gdyby tak zrobić screen cast z pomocą hangouta z próby ogarnięcia roll20 i zrobić z tego później podsumowanie na PD. Weszlibyście w taki eksperyment. Jakoś w weekend, bo wiadomo jest praca obecnie.

     • Zawau

      W sensie chcesz żeby zrobić podsumowanie sesji w formie video, czy instruktaż obsługi roll20? Weekend chyba ok, jeśli będziemy mieli na to chęci po sobotniej sesji.

     • Mówię o video-rozpozaniu roll20. Taki unboxing.

      Co do weekendu i grania to sprawa ciągle otwarta, ale chyba będzie to trzeba przełożyć na późniejszy termin. Dziś/jutro dam oficjalne info co robimy.

     • Marcin Łazowski

      W unboxingu mogę pomóc, mam parę gotowych scenariuszy, na podstawie których możnaby było przedstawić funkcje jakie strona oferuje. A jak nie, to mogę pomóc inaczej, wytłumaczyć czy coś. Oferuje się, jako ktoś kto parę sesji poprowadził na tym.

     • Marcin brzmi super. Musimy się jakoś dopasować tylko czasowo i technologicznie.

 • Marcin Łazowski

  Chętnie dołącze, ale muszę jeszcze wymyślić jako kto :O

 • Mor’Der na pokładzie, trup się gęsto kładzie.

 • Chłopaki! Czy możemy przełożyć tę sesję na 13? Zmienił mi się plan odwiedzin i 14 będę miał gości. Będzie słabe granie, w zamian za to dostałem cały piątek wolny. Da się coś zrobić?

  • Piątek z mojej strony może wyglądać tak: 19:00-22:00.

  • Zawau

   Wydaje mi się, że wówczas Junak z nami nie będzie mógł grać. Skonsultuję to z nim i dam znać.

   • Andrzej załatwimy to do wtorku. W razie czego janpostaram się przesunąć moich gości.

   • Andrzej, jak tam sprawa terminu? Daj znać, będę wiedział jak pilotować moje spotkania i kalendarz.