Napiszcie ze mną scenariusz na 5lecie Piotrków Dungeon!

rpg_golden_d20_1920x1080_16893

Wczoraj rzuciłem hasło na Facebooku, że zaczynam pisać scenariusz z okazji pięciolecia działalności Piotrków Dungeon. Dzięki pomysłowi jednego z naszych fanów stwierdziłem, że było by super, gdybyście chcieli mi w tym pomóc. W końcu za niecały miesiąc stuknie nam piękna rocznica wspólnego grania, więc warto byłoby ukoronować ją epicką historią. A co kilka głów to nie jedna, dlatego chcę zaprosić Was (moich graczy, fanów i czytelników PD) do wspólnego tworzenia historii. 

Wspólne tworzenie scenariusza

Zasady naszej współpracy są następujące: Wy umieszczacie w komentarzu do tego posta jedną z następujących rzeczy:

 • obrazek
 • trailer filmu/gry
 • utwór muzyczny
 • wątek fabularny ze swojej ulubionej książki

Do każdej propozycji dołączcie komentarz, uzasadniający dlaczego ten element powinien znaleźć się w historii. W którym momencie widzielibyście jego zastosowanie oraz co wnosiłby do opowieści. Po prostu napiszcie kilka słów na temat tego, co proponujecie.

Nie ma ograniczeń odnośnie publikowanych treści, tzn. że jedna osoba może zaproponować dowolną ilość pomysłów (a co tam ;)! ).

Proste, prawda?

Fabularnie

Fabularnie panuje dowolność. Jestem otwarty na każdy rodzaj opowieści, który przyjdzie Wam do głowy. Może to być akcja, albo jakiś psychologiczny dramat. Postaram się ogarnąć nawet totalną abstrakcję, ale niech ma to ręce i nogi.

Prośbę tylko mam: darujmy sobie rzeczy pokroju Charliego jednorożca i innych, tego typu wynalazków.

Pamiętajcie: tworzymy scenariusz epickiej sesji RPG z okazji pięciolecia Piotrków Dungeon!

Postaram się wykorzystać każdy nadesłany pomysł i po rozegraniu sesji przedstawię scenariusz wraz z zaznaczeniem, w którym miejscu, jaki pomysł został użyty podczas sesji. Takie wyzwanie!

Pomysły zbieram do 10 lipca 2014 roku!

Dajcie znać, co myślicie o tym pomyśle, no i oczywiście czekam na pierwsze pomysły/życzenia/skojarzenia.

Uwolnijcie swoją wyobraźnię!

Niestrawny

About Niestrawny

Jestem twoim bohaterem, gdy go potrzebujesz.

View all posts by Niestrawny →
 • Zawau

  Okej, oto moja propozycja na wątek fabularny: bohater na skutek jakiegoś wydarzenia w jego życiu (niekoniecznie jakiegoś dramatycznego, w myśl zasady efektu motyla, to może być nawet coś pozornie bez znaczenia) postanawia obalić panujący w jego otoczeniu porządek, pogrążyć świat w anarchii i tym samym zdjąć klapki z oczu wszystkim dookoła.

  • Brzmi do ogarnięcia bez problemu ;)

   • junak

    moim zdaniem pasuje do motywu przebudzenia się, : „after the night when I wake up, I’ll see what tomorrow brings.” chciałbym to usłyszeć w jakimś mocnym momencie

    • junak

     i jeszcze jedno. Od wielu lat chodzi za mną taki mniej więcej motyw, który kiedyś starałem się ubrać w fabułę, ale zarzuciłem ten projekt: reinkarnacja z pełną świadomością poprzedniego życia, bohater jest tą samą osobą, po prostu druga szansa, druga runda, żyje tak jak żył z tą różnicą że jest mądrzejszy od wszystkich, sprytniejszy, o krok wszystkich wyprzedza. Cały czas zadaje sobie pytanie czy na drugiej rundzie się zakończy. Spotyka siebie samego (właśnie tak jak to brzmi, żadnych metafor), który ma świadomość reinkarnacji nieskończenie wielu wcieleń (takich samych) którego nawiedzają sny o wszystkich wersjach swojej śmierci. Jest zmęczony życiem. Ten pierwszy tego drugiego zabija, wtedy ten czuje, że coś jest inaczej i umiera w nadziei na ostateczny koniec. Wszystko utopione w poetyce snu. Nie wiadomo co jest na serio a co się wydaje. I co?

     • I co? Pierwsze skojarzenie z tym: https://www.youtube.com/watch?v=WC6oCURqQh0 ;) System rozje ;) Czekam na inne propozycje, potem będę się zastanawiał jak je ugryźć.

     • Marcin Łazowski

      Hm, wydaje mi się, że do tego by pasował motyw z piosenki, który sam chciałem wykorzystać.
      I’ve been beat, I’ve been broken
      I asked for a place and the world has spoken
      I was asleep, but now that I’ve woken
      I preferred my dreams.

      Zwłaszcza dwie ostatnie linijki pasują do tego co już wymyśliliście :)! Z perspektywy obudzonych.

      Dla ciekawych, piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=f0Ob82ieZ-o

     • Utwór zaliczyłbym do takich, na których można napisać cały scenariusz puszczając go w kółko podczas tworzenia opowieści. Z tymże jak wiele takich utworów, musi on zostać odnaleziony przez samego autora – mnie nie napędza, ale dorzucam go i tak do ulubionych, bo to dobre nuty ;) I Twoja interpretacja tego wątku też zacna, więc czekam na więcej.

     • junak

      ten film to ściema, ja byłem pierwszy :P

     • Łukasz Kołodziej
    • Hm…już widzę ten moment ;) (chyba)

  • liv

   motyw: you’re life was a lie. To jak motyw z matrixa. albo jak motyw, ktory moglby sie pojawic w potterze ” i wtedy harry obudzil się w swojej komorce pod schodami…”

 • liv
 • Łukasz Kołodziej

  Żeby było grube high fantasy, smoczy jeźdźcy, płonące mieczory, kolcze bikini, skrzydlate rumaki, marmurowe pałace, diaboliczni czarnoksiężnicy i splendor nieba :> Dlaczego? Bo jak będę chciał mroku, mogę wejść do szafy;)

 • Jantar

  Świetnie zapowiadająca się gra „This war of Mine” ( http://gamezilla.komputerswiat.pl/zapowiedzi/2014/6/perelka-e3-this-war-of-mine ), połączona z motywami zombie post-apo by była świetna

 • Wow, dzięki ludziska za odzew! Czekam na więcej! W międzyczasie chcę uporządkować to, co już mamy.

  Świat przedstawiony będzie dark-heroic fantasy (pomysł przedstawiony przez Łukasza) z nastawieniem na dekadencję i upadek. Totalitaryzm i silna władza okłamuje większość społeczeństwa przedstawiając mu zafałszowany obraz rzeczywistości – odwołuję się w tym miejscu do przywoływanych przez Was wątków z Matrixa (DocMuerte), obalania status quo (Zawau).

  Jest też „dziwna wojna”, czyli pewien konflikt zbrojny (inspiracja od Jantara), który rozgrywa się pod nosem mieszkańców, ale państwowa propaganda sprawia, że lud tak naprawdę nie rozumie i nie wie o co chodzi.

  I oczywiście motyw reinkarnacji (Junak). Frank Herber w swojej serii o Diunie dał mi nawet niezły pomysł na ten wątek, więc pożyczę trochę od niego. Za dużo nie chcę pisać, żeby nie spoilować.

  Jest dobrze. Czekam na więcej pomysłów od Was ;)

  Prawdopodobnie jutro ogłoszę mechanikę, na której zagramy. Muszę ją tylko doczytać.

  Ps. Nie będzie to żadna z mechanik, które do tej pory królowały na stołach Piotrków Dungeon ;)

  • Skoro dark-heroic to dorzućmy jeszcze jakiegoś pradawnego jaszczura. Ostatniego smoka, o którym wszyscy już zapomnieli, a który śpi w trzewiach świata ;)

   • Man! Wyjdź z mojej głowy! :P

    PS. Jaszczur zaimplementowany :)