Domna – podsumowanie

Marzec roku 2090. Od około dekady trwa zawieszenie broni między Państwem 01, a ludźmi. Zakończyła się największa z wojen, w której uczestniczyła ludzkość, a która trwała od 5 września 2020 roku. Po roszadach politycznych, demograficznych i z wciąż niewygasłymi konfliktami militarnymi w tle, ludzkość podnosi się z kolan. Trwa boom technologiczny, demograficzny i kulturowy. Na terenie m.in. dawnej Francji, Niemiec, Belgii i innych zachodnioeuropejskich państw powstała Nowa Kolumbia – przystań dla kilku milionów imigrantów z Ameryki Północnej, którą Maszyny zajęły jako swoją ojczyznę.

Do jednej z porosyjskich baz wojskowych zostaje wysłana ekspedycja badawcza mająca na celu pozyskanie artefaktów technologicznych pozostawionych przez Maszyny. Jej skład jest następujący:

Na pokładzie niemałe zamieszanie wzbudziła informacja mówiąca o tym, że Nicholaus Bonnet jest poszukiwany w związku z morderstwem, którego miał rzekomo dokonać w Nowym Paryżu na jednym z funkcjonariuszy policji korporacyjnej.

Nim ekspedycja podeszła do lądowania, cała aparatura pokładowa wyłączyła się, podobnie jak napęd samolotu. Wszystko wskazywało na działanie impulsu elektromagnetycznego. Załoga wyskoczyła na spadochronach, a samolot rozbił się w lesie. Po noclegu we wraku, kolejnego dnia ekspedycja udała się w kierunku bazy, gdzie napotkała nieliczną grupę maszyn, które udało się zneutralizować bez podejmowania walki. Wewnątrz bazy ekspedycja napotkała ślady walki między załogą bazy, a maszynami.

Wraz z poznawaniem kolejnych pomieszczeń Domny, ekspedycja trafiała na coraz bardziej intrygujące informacje. Począwszy od szczepionek i lekarstw na wiele trawiących ludzkość chorób, urządzeniu, które mogło posłużyć do strącenia ich samolotu; przez jednego z ocalałych żołnierzy, który od przeszło dekady przebywał w bazie; skończywszy na funkcjonujących (przynajmniej częściowo) czterech cyborgach znajdujących się na niższym poziomie bazy, będących częścią projektu Goliat.

Co dalej? Sam chciałbym wiedzieć.

Grafika stąd: http://screen-wallpapers.com/wallpapers/view/3474

Zawau

About Zawau

W RPG najbardziej lubię eksperymentowanie z grą samą w sobie i poruszające, wciągające historie. Najlepsze sesje, to te, po których przez kilka następnych dni rozmyślasz nad tym, co Twoja postać powinna zrobić na kolejnej sesji.

View all posts by Zawau →
  • Sesja spoko, multimedia robiły swoje i muszę docenić także soundtrack (poza Deusem leciało kilka fajnych tracków). Ciekaw jestem jak to w końcu było z tym EMP? Kto to odpalił? Co odpaliło? Po co? Dowiemy się czy możesz zdradzić?

    • Zawau

      Zdradzę, że się dowiecie.

      • Chcemy (jeśli jest inaczej, niech reszta drużyny poprawi) zapakować się na samolot i odlecieć z powrotem do NK. Mamy to, czego szukaliśmy.

  • Bardzo spoko sesja, jak zwykle był klimacik. Ekspedycja na tym etapie okazała się nadzwyczaj łatwa. Straciliśmy samolot, ale Robert Walker wysłał nam kolejny więc chyba luzik. Spodziewałem się większej ilości przeszkód i wyzwań. Niemniej jednak nie narzekam i czekam na dalszy ciąg.