Imperator rekrutuje! Zaciągnij się na pokład już dziś!

Ogromne haubice wypluwały salwy ognia w kierunku nadciagającej tłuszczy. Nawet mury drżały od siły wystrzeliwanych pocisków, a niebo gorzało czernią i czerwienią. Dziś zginie ich wielu. Na próżno ich życie zostanie poświęcone.  Imperator przestał czuwać nad tym miejscem i broniącymi go gwardzistami.
„Jesteśmy zgubieni! Jest ich zbyt wielu!”
– Amunicja! Ładować! Raz! Raz!
Uwijali się w pocie czoła. Lufy karabinów dymiły i czerwieniały od nieprzerwanych salw. Tempo było nieludzkie, ale przecież ich przeciwnik z człowiekiem miał niewiele wspólnego.

Otwieram rekrutację do pierwszej sesji w Dark Heresy w 2014 roku. Mam pomysł, który bazuje na „labiryncie”, a także koncepcję dla większej (dłuższej kampanii).  Miejsc jest dla 4 graczy, którzy zechcą wejść do mrocznego świata uniwersum Warhammera 40.000.

Czym jest Dark Heresy?

Co trzeba zrobić żeby zagrać. Zadeklarować chęć + wizję dla swojego bohatera. Wcielamy się w inkwizytorów – międzygalaktycznych stróżów praw nadanych przez boga-Imperatora. Świat to mroczna dystopia, gdzie rządzi biurokracja i cały czas trwa permanentna wojna z siłami Chaosu.

Fabularnie pomysł przedstawia się następująco. Mija 50 lat od pamiętnej bitwy o Scyntillę. Wasz statek, którym podróżujecie niespodziewanie odebrał sygnał S.O.S. z planety, która uważana była za wymarłą jakieś 100 lat temu. Wtedy to na niej doszło do buntu załogi pirackiego statku, która została osadzona na tamtejszej kolonii karnej. Postanawiacie sprawdzić kto nadał wiadomość i być może wyjaśnić nierozwiązaną do tej pory zagadkę „Bastionu upadłych”.

Postaci graczy są pełnoprawnymi inkwizytorami. Świeżo po zaprzysiężeniu, ale jakieś doświadczenie w materii śledzenia i niszczenia sił Chaosu posiadają. Mają własny statek oraz załogę, w skład której wchodzi oddział Imperialnej Gwardii.

Żeby dołączyć do gry należy:

 1. Zadeklarować chęć.
 2. Napisać kim miałaby być moja postać (typ społeczny, a może raczej ktoś do obijania ludziom twarzy – nie musisz znać uniwersum, żeby wymyślić koncepcję swojego bohatera).
 3. Zapoznać się z podręcznikiem do DH (jeśli nie masz dostępu do niego napisz o tym).
 4. Stworzyć postać.

Termin pierwszej sesji uzależniam od ilości i dostępności graczy. Jak się zbierze kompania będziemy zastanawiać się nad datą spotkania.

Niestrawny

About Niestrawny

Jestem twoim bohaterem, gdy go potrzebujesz.

View all posts by Niestrawny →
 • Zawau

  Imperator chroni!
  Deklaruję wolę gry. Nad postacią pokminię i dam znać najszybciej jak się da.

 • Marcin Łazowski

  A u mnie jest odwrotnie, deklaruje chęć ale terminy mam rzadko dostępne, raz w miesiącu :/ czy to mnie wyklucza z wzięcia udziału?

  • jeśli większości będzie pasował termin to spoko, jeśli nie to tak – wyklucza Cię to. Czekam na konspekt postaci.

 • DH chętnie, ale dopiero w połowie czerwca zluzuje się mój terminarz.

  • super, mniej więcej na ten czas planuję zagrać

   • W takim razie chyba uderzę w tech-kapłana, ale póki co to temat zostawiam otwarty.

 • Junak

  siema, chciałbym się zaciągnąć

 • Tomasz Kierebiński

  hej , ja tez chciałbym się zaciągnąć, tylko podrecznika brak

 • Morth

  deklaruje gotowość