Neuropunk 2090

Kwiecień 2090 roku. Nieco ponad dekadę temu zakończyła się wojna pomiędzy ludźmi, a maszynami, która wybuchła 5 września 2020 roku. Pokój okupiony został stratą dwóch kontynentów – Ameryki Północnej i Południowej, z których pierwsza stała się suwerennym i niezależnym państwem maszyn, noszącym nazwę 01. Południową Amerykę pochłonęła zaś nieprzenikniona dotąd Neodżungla, w której natura rządzi się swoimi prawami.

Cała ludzkość, która zdołała uciec z zaprzepaszczonych kontynentów osiedliła się w nowopostającym świecie. Zmiany dotknęły także lądy starego świata. Na większości terenu Europy Zachodniej powstało nowe państwo, założone przez kilkumilionową falę uchodźców zza Atlantyku – Nowa Kolumbia. Od wschodu graniczy ze Federacją Zjednoczonych Państw Słowiańskich. Chińska Republika Ludowa zwiększyła swoją powierzchnię o graniczące z nią państwa, takie jak Mongolia, czy Korea. Afryka jest pogrążona w brutalnej wojnie domowej, część kontynentu nie jest nawet świadoma, że wojna z maszynami została zakończona. Australia jest jedną wielką niewiadomą, z krajem brak jakiejkolwiek łączności. Kraje skandynawskie pozostały nienaruszone, populacja ludzka na obu biegunach prawdopodobnie została zredukowana do zera. Tak prezentuje się świat u progu XXII wieku.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, ten wpis może być pomocny: klik.

Fabularnie

Należysz do ekspedycji, która wyrusza na zlecenie Uniwersytetu Nowego Paryża z Nowej Kolumbii. Przewodnikami ekspedycji są dwaj naukowcy: Profesor Shigeru Komato, oraz doktor Nicholaus Gabriel Bonnet. Oficjalnie, przedmiotem badań ma być populacja jeleni środkowoeuropejskich. Jednak, dlaczego by badać populację jelenii lecicie do tego regionu Syberii, w którym nie ma nic poza jałowymi pustkowiami i starą, porosyjską bazą wojskową?

Konkrety

Szukam przynajmniej 3 osób chętnych do wspólnej gry w wyżej opisanych klimatach. Jeśli ktoś potrzebuje czegoś na zaostrzenie apetytu, polecam emitowany od niedawna Helix:

Pierwszą sesję chciałbym rozegrać 12 kwietnia. Piszę “pierwszą”, ponieważ chciałbym z tej historii zrobić jakąś dłuższą kampanię, więc zgłaszając się do gry weź pod uwagę, że szukam kogoś, kto będzie potrafił wygospodarować kilka godzin w sobotnie popołudnie raz, lub dwa razy w miesiącu. Mechanikę omówimy w dalszej kolejności. Zgłaszajcie się do mnie przez komentarze i maile, służę pomocą w razie ewentualnych pytań i wątpliwości.

Zawau

About Zawau

W RPG najbardziej lubię eksperymentowanie z grą samą w sobie i poruszające, wciągające historie. Najlepsze sesje, to te, po których przez kilka następnych dni rozmyślasz nad tym, co Twoja postać powinna zrobić na kolejnej sesji.

View all posts by Zawau →
 • Mogę zagrać. Załóżmy, że tą wyprawę sponsoruje ktoś ważny, to mogę być jakimś supervisorem właśnie z ramienia tego kogoś. Pilnuję, żeby ekspedycja przebiegała zgodnie z planem, bo przecież chodzi o pieniądze.

 • Jantar

  Czy sesje odbywały się na terenie biblioteki ?

  • Zawau

   To raczej w ostateczności. Najprawdopodobniej byśmy grali u mnie, lub każdego innego ochotnika, który by udostępnił stół i trochę przestrzeni.

 • Realia i cała otoczka bardzo na tak, ale u mnie może być problem z terminem, chętnie dołączę, ale raczej na ostatnią chwilę – jeśli tylko będzie jeszcze miejsce na pokładzie.

 • Marcin Łazowski

  Jakby z jakiegoś powodu termin został przełożony na tydzień później to bardzo chętnie dołącze :) w innym przypadku – życzę udanej sesji :)

 • Jantar

  Jeśli była by możliwość także bym chciał się przyłączyć

  • Zawau

   Obserwuj PD, niedługo pojawią się kolejne notki i wytyczne dla graczy.

 • Zawau

  Dla wszystkich zainteresowanych: nabór do sesji jest pod tym postem: http://dungeon.org.pl/sesje_rpg/neuropunk-2090-domna/