Duszygranie #4

To pewnie dzięki pogodzie za oknem moje myśli wracały do sesji Władcy Zimy. Dzisiaj chciałem napisać kilka słów na temat niesamowitej ścieżki dźwiękowej  której użyłem podczas Buranu – sesji Warhammera rozgrywającej się podczas mroźnej zimy. Kręgosłupem oprawy audio były wybrane przeze mnie utwory z muzyki do gry Shadow of the Colossus, stworzonej przez Kow’a Otani. Muzyka świetnie nadaje się do użycia na sesji fantasy i nie tylko.

42 kawałki bez problemu wypełnią całą twoją grę, jeśli będziesz miał taką potrzebę. Ta muzyka jest wspaniałym narzędziem do budowania atmosfery, sprawdziło się to w grze i uwierz mi – sprawdzi się na sesji. Znajdziesz tu utwory spokojne, tajemnicze. Do ich rytmu bohaterowie mogą wkraczać w nieznane im tereny, bacznie obserwować okolicę. Rozbijają obóz mając wrażenie, że ktoś ich obserwuje.. Kawałków w takiej tonacji jest sporo, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Niektóre mają w sobie nutkę mistycyzmu, pasują do roztaczania aury w magicznych miejscach.

Bohaterowie zrywają się na nogi i pędzą na spotkanie przygodzie. Z tej pieśni płynie poczucie obowiązku. Jest zaufanie do towarzyszy i chęć oddania życia by uratować brata w boju. Ten utwór zmobilizuje każdego i doda mu sił w trudnych chwilach. Gdy twój towarzysz zeskakuje z konia i rzuca się tobie na ratunek niechaj ten kawałek doda mu pewności siebie. Najbardziej przypadła mi do gustu w tym utworze praca skrzypiec.

Tutaj mamy utwór naciskający na akcję. Potęguje w nas poczucie pośpiechu i karci bezczynność. Trzeba działać, czas ucieka! Z drugiej strony byłby dobrym tłem do dramatycznych wydarzeń, przykładowo gdy drużyna pokonuje skalną półkę nad przepaścią i komuś osuwa się noga.. Jest też świetnym kawałkiem, który możesz puścić gdy dojdzie do walki. Pisząc ten tekst i słysząc utwory ponownie, aż mnie świerzbi by poprowadzić kolejną sesje z tą ścieżką dźwiękową!

Podsumowując, na tej płycie znajdziecie wiele dobrego, wartego wykorzystania materiału muzycznego. Najlepszym sposobem na znalezienie czegoś dla siebie jest przesłuchanie jej chociaż raz. Moim zdaniem świetnie nadaje się do fantasy, jednakże sprawi się dobrze również w innych realiach. Jako bonus zdecydowałem się stworzyć playlistę na YouTube. Jak się spodoba zrobię kolejne, z innymi motywami.

Playlista

About DocMuerte

Styl gry dostosowuję pod grupę, tak aby każdy dostawał to co lubi. Ciągle szukam nowych bajerków i rekwizytów by urozmaicić sesje.

View all posts by DocMuerte →